Wiele osób zastanowić może możliwość prowadzenia księgowości w programie Excel. Gdyby się postarać wszystkie czynności związane z prowadzeniem księgowości można byłoby prowadzić w prostym arkuszu kalkulacyjnym. Jednak ustawa o rachunkowości nie dopuszcza takiej możliwości. Uprawnia jedynie do prowadzenia rachunkowości w specjalnym programie komputerowym, do którego należy posiadać pisemną instrukcję obsługi.

Pomimo tego, że nie można prowadzić księgowości w Excelu, program ten może okazać się przydatny. Jeżeli przedsiębiorca za wszelką chce oszczędzić może się zdecydować na prowadzenie księgowości tradycyjnymi technikami, a wspomagać się programem kalkulacyjnym. Jednak nie koniecznie musi się to okazać skutecznym sposobem na oszczędności.

Prowadzenie księgowości w arkuszu kalkulacyjnym nie jest rozwiązaniem na oszczędności. Gdy przedsiębiorcom zależy oszczędnościach w księgowości, warto by zdecydowali się na skorzystanie z usług księgowych oto dlaczego warto ->“Co to jest outsourcing księgowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *