Powierzenie swojej rachunkowości firmie zewnętrznej to bardzo roztropne posunięcie. Co jednak w sytuacji, gdy księgowi popełnią ryzykowny błąd? Kto wówczas poniesie odpowiedzialność karno-finansową?

Stopień zaawansowania firmowych rozliczeń sprawia, że błędy mogą pojawić się w nawet najbardziej profesjonalnych biurach rachunkowych. W takiej sytuacji niestety odpowiedzialność spocznie na przedsiębiorcy, ponieważ niezlanie od tego kto wykonuje za niego rozliczenia on jest za nie odpowiedzialny i to on musi płacić kary finansowe.

Nie znaczy to jednak, że biuro nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją działalność.  Przedsiębiorca ma prawo by dochodzić swoich praw u źródła problemu. Z tego względu zarejestrowane biura rachunkowe muszą posiadać polisę ubezpieczeniową OC, która obejmuje odpowiedzialność za prowadzoną dokumentację. Lepsze biura posiadają także pakiet poszerzony o odpowiedzialność kadrowo-płacową. Dzięki tym ubezpieczeniom przedsiębiorca może ubiegać się o odszkodowanie.

Korzystanie z usług biura rachunkowego może znacznie usprawnić funkcjonowanie firmy. Bardzo ważne jest jednak zwrócenie się do profesjonalistów, którzy poprowadzą Twoje dokumenty rzetelnie i zagwarantują Ci pełne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *