Wielu początkujących przedsiębiorców w celu poprowadzenia własnej firmy wybiera spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpływa na to przede wszystkim prosty i stosunkowo tani proces jej rejestracji. Spółkę tą można zarejestrować przez Internet, dzięki aplikacji zamieszczonej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tym sposobem otwieranie firmy nie zajmuje więcej niż jednego dnia. Dodatkowym atutem jest niewielki kapitał zakładowy, a także ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę.

Niestety część przedsiębiorców, którzy zdecydowali się otworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie przeanalizowali jej obowiązków księgowych. Spółka z o.o. wymaga prowadzenia księgowości pełnej, która z kolei wiąże się z koniecznością skorzystania z usług wykwalifikowanych jednostek. Outsourcing księgowy niestety jest związany z dodatkowymi, niemałymi kosztami, które znacząco obciążają budżet zwłaszcza początkującej firmy.

Decydując się na otworzenie własnej firmy warto przeanalizować otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, której prowadzenie jest znacznie tańsze, umożliwiając tym samym jej przekształcenie w spółkę z o.o. w późniejszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *