Formularze online czy moduły finansowo-księgowe to najszybsze metody, dzięki którym wypełnimy deklaracje drogą elektroniczną. Z każdym rokiem coraz większa liczba podatników decyduje się na wypełnienie deklaracji przez Internet. Bez konieczności stania w kolejce, czy wychodzenia z domu, można w łatwy sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Ponadto podatnicy on-line cenią w tym sposobie przede wszystkim oszczędność czasu i brak błędów, ponieważ program czuwa nad poprawnością wpisywanych danych.

Deklaracje przez Internet złożyć mogą wszyscy podatnicy i płatnicy, którzy posiadają podpis elektroniczny. Wyróżnia się dwa główne sposoby składania zaświadczenia online:
– za pomocą formularzy interaktywnych
– przy użyciu specjalnych programów/aplikacji

Jak przejść proces składania dokumentów przez Internet? Wystarczy przygotować swoje dane i kwotę przychodu za rok poprzedzający ten, za który się rozliczasz. Następnie:

  • W przypadku portalu wypełniamy formularze i po złożeniu podpisu elektronicznego przesyłamy bezpośrednio do systemu.
  • Drugim sposobem jest skorzystanie z aplikacji udostępnionych przez producentów oprogramowania, które umożliwiają złożenie e-deklaracji bezpośrednio z systemu finansowo – księgowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *