Jak wiemy atmosfera w pracy jest bardzo ważna i wszystkie wewnętrzne konflikty mogą spowodować , że pracownicy nie będą chcieli pracować w naszej firmie. Trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty, a następnie podjąć konieczne kroki, które sprawią, że pracownicy nie będą rezygnować z pracy w naszej firmie.

Jakie sposoby warto zastosować, aby zatrzymać pracownika?

  • Podwyżka – jest to jeden z najbardziej decydujących czynników, jeśli chodzi o pracę w konkretnym miejscu. Nie jest to nic dziwnego, gdyż wraz z upływem czasu oczekiwania finansowe rosną. Dlatego, jeśli od lat nie podniosłeś pensji swoim pracownikom, nie możesz się dziwić, że opuszczają oni to miejsce pracy.
  • Awans – ambicja zawodowa nakazuje nieustannie piąć się w górę. Jeśli w naszej firmie pracownik nie jest w stanie tego osiągnąć, to może poczuć się niespełniony. Brak motywacji i nadzieja, że uda się zdobyć wyższe stanowisko, może spowodować, że pracownik zacznie szukać innego miejsca pracy.
  • Atmosfera w pracy  – bardzo trudna do rozwiązania kwestia pojawia się natomiast, gdy pracownik odchodzi ze względu na konflikt z innymi członkami zespołu, kadrą kierowniczą lub po prostu dlatego, że atmosfera w pracy mu nie odpowiada. W takiej sytuacji możemy podjąć próby rozwiązania konfliktu lub zatroszczyć się o atmosferę w większym stopniu. Być może wyjazd motywacyjny lub inna integracyjna rozrywka mogłaby pomóc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *